A következő címkéjű bejegyzések mutatása: védekezés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: védekezés. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. május 3., hétfő

Ez is kell az élethez 2.

A-vitamin

Az A-vitamin fontos, zsírban oldódó vitamin, amelynek közismert tulajdonsága, hogy javítja a látást, serkenti a csontnövekedést, egészségessé teszi a bőrt és a testnyílásokon található felhám sejtjeit. Ezenkívül segít az immunrendszer szabályozásában és működésében.



A retinol csak az állati eredetű élelmiszerekben található meg. Előanyagaiból - az úgynevezett provitaminokból - a szervezetben is képződhet. A leginkább elterjedt előanyagok a különböző karotinoid vegyületek, melyek közül is a legaktívabb a béta-karotin, amely sárgarépában, sárgabarackban található. Ezek a vegyületek a bélrendszerben szükség esetén, változó hatásfokkal ugyan, de képesek A-vitaminná alakulni.
A béta- és alfa-karotin az A-vitamin növényi forrásai. Megtalálhatóak szinte minden színes zöldségben, főleg a sárga vagy piros színűekben. A béta-karotinnak sokan antioxidáns hatást tulajdonítanak. A béta-karotin adja a sárgarépa, a sütőtök és a sárgadinnye jellegzetes színét, de megtalálható a tojássárgájában is.
A szervezet A-vitamin szintjét a máj szabályozza. Az A-vitamin egy speciális szállító fehérjét igényel, amely eljuttatja azt a szervezet különböző pontjaira.
A táplálékkal bevitt A-vitamin 70-90%-a, a karotinok 20-50%-a hasznosul. A megfelelő felszívódáshoz természetesen szükséges zsiradék jelenléte, és kutatások szerint az E vitamin is kedvezően befolyásolja a táplálékkal felvett A-vitamin hasznosulását.

Az A-vitamin funkciója
Javítja az éjszakai látást, hozzájárul a szem, különösen a szaruhártya nedvesen tartásához.
Kétféle módon támogatja az immunrendszert: egyrészt fenntartja a bőr és a nyálkahártya egészségét, így a káros baktériumok nem képesek behatolni a szervezetbe. Másrészt támogatja azoknak a fehérvérsejteknek a termelését és működését, melyek elpusztítják a szervezetünkbe bejutó káros baktériumokat és vírusokat.

A-vitamin hiányában a következő tünetek léphetnek fel: szürkületi vakság (más néven farkasvakság), foltok a szem fehérjéjében, a szem szaruhártyájának kiszáradása, megrepedése, a bőr és egyéb hámrétegek elváltozásai, a bőr megvastagodása a szőrtüszők környékén, fokozott hajlam a bőr berepedezésére, főleg az ajkakon.

A-vitamin források
Retinolt az állati eredetű élelmiszerek, különösen a máj, egyéb belsőségek, de a hús, a tojás, a tej és tejtermékek, valamint a tengeri halak is tartalmazzák.
Karotinoidokat a zöldségfélékben, például sárgarépában, spenótban, káposztában találunk.

Felmérések szerint a karotinoidok csökkentik a szív- és érrendszeri betegségek előfordulási arányát és jó hatással vannak a koleszterin szintre. A C vitaminnal együtt fogyasztott nagyobb mennyiségű béta-karotin a szürke hályog megelőzésében játszik szerepet. Egyes vizsgálatok szerint azoknál a népcsoportoknál, amelyek étrendjében sok a karotionoidban gazdag gyümölcs és zöldség, kisebb a daganatos megbetegedések - különösen a tüdőrák aránya. Az étrendi béta-karotinról kimutatták, hogy nagy mennyiségben csökkenti a hámeredetű - tüdő, bőr, méhnyak, légutak, gyomor-, vastagbél - daganatok számát. A magas karotintartalmú táplálkozás a hasnyálmirigy -, a gége-, a nyelőcső-, a prosztata-, a húgyhólyagrák ritkább előfordulásával is összefüggésbe hozható.

forrás: vitamin.cenzurazatlan.hu
nutrilite

2009. november 21., szombat

...már a csapból is...


Minden téli időszak influenza-szezon is.
Most azonban a H1N1 miatt másról sem hall, vagy olvas az ember, csak a megbetegedésekről és az oltásokról...
Az elmúlt napokban még több lapáttal tett mindkét oldal a tűzre, úgyhogy én feladtam, hogy bármelyik oldalnak is igazat adjak! Míg az oltás támogatóinak kommunikációja a másik oldal érveinek a puszta tagadásából áll - azokat csupán tévhiteknek nevezve-, addig a másik oldal szintén orvosokat felvonultató eléggé kemény, karakterisztikus és tényszerű félelmei sokak által megalapozottnak látszanak!
A vírus nem válogat az emberek között, de főként egy gyenge immunrendszerrel rendelkező gazdaszervezetben nem talál ellenállásra, így folyamatosan növekszik.
Amikor jön a tél és a hőmérséklet hirtelen visszaesik, szervezetünk működése alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez, ezért élettani funkcióink lelassulnak, hogy a szervezet energiát takarítson meg és testünket melegen tartsa.
Az immunrendszer nem túl aktív ilyenkor, mivel a vérkeringésünk a véredény-összehúzódás miatt lomhává válik. Amikor a hőmérséklet hirtelen leesik, testünk nyomás alá kerül anélkül, hogy mi ezt érzékelnénk. Ez az egyik oka annak, hogy miért lesznek sokkal könnyebben náthásak az emberek a téli időszak és az esős évszak idején a trópusi éghajlatú országokban.
A lényeg ebben a helyzetben - hogy ha tényleg világjárvány fenyeget, vagy csak porhintés és nagy biznisz, mitöbb összeesküvés van a háttérben - hogy ne legyünk passzívak!!!
Nem megoldás, ha az ember elutasítja az oltást de más módon nem védekezik. A passzivitás nem védekezés! Viszont van választásunk!
Hiába állítja a hivatalos állásfoglalás, hogy a védekezés egyetlen módja az oltás beadatása és a vitaminok ebben az esetben nem használnak, azért nem árt tudni, hogy e mögött kőkemény üzleti érdekek állnak! A minap hallottam egy brókertől, hogy most érdemes befektetni a svájci R...e cégbe, mert többmilliós rendelést kaptak a Tamiflura, ami szerintük az egyetlen hatékony gyógyszer az influenza ellen!

Sok kiváló termék van jelen a piacon, én egyiket se akarom minősiteni és rangsorolni!
Viszont nem árt, ha tudod: tudományos kutatások igazolják, hogy az elmúlt húsz évben a termesztett élelmiszerek vitamin és ásványanyag tartalma radikálisan csökkent ezért ma már a valóban szükséges napi mennyiséget csak tudományosan összeállított táplálék kiegészítőkkel tudjuk bevinni szervezetünkbe és nem elég csak "több gyümölcsöt" enni.
A szintetikus vitaminok viszont a szervezet számára nem, vagy nem teljes mértékben felismerhetőek, így felszívódásuk minimális és könnyen megzavarják a szervezet működését, túladagolhatók és károkat okozhatnak mivel. a mesterséges vitaminok maguk is TELE VANNAK MESTERSÉGES, KÁROS anyagokkal: színezékkel, ragasztó anyaggal, a gyártás során felhasznált kémia anyagok maradékaival, tartósító szerekkel! - ezek közül több nem csak káros, de egyenesen betegségek okozói is lehetnek.
A helyzet az, hogy a szintetikus vitaminok nem pont úgy viselkednek a szervezetünkben, mint a teljes értékű táplálékokban található természetes vitaminok. Sok szintetikus vitamin tápanyagokat vesz el a szervezetünkből, és megterheli a vesénket, mielőtt kiürülne.
A boltokban kapható, nagyrészt szintetikus vitaminok a természetes vitaminoknak izolált részeit tartalmazzák. Jó példa erre a C-vitamin.
A szintetikus vitamin csak aszkorbinsavat tartalmaz, vagy aszkorbátot, ami az aszkorbinsav kevésbé savas formája.
A természetes C-vitaminban azonban nem csak aszkorbinsav van, hanem rutin, bioflavonoidok(P-vitamin), K-faktor, J-faktor, P-faktor, tyrosináz és aszkorbinogen.
Ha csak a szintetikus C-vitamin tablettát alkotó aszkorbinsavat vesszük magunkhoz, szervezetünknek máshonnan (mondjuk a testszövetekből) kell elvennie a teljes C-vitamin komplexum többi alkotórészét. Ha ehhez nem áll elegendő tartalék rendelkezésre, az aszkorbinsav önmagában nem biztosítja azokat az előnyöket, melyekre a teljes C-vitamin képes. Némi keringés után a fel nem használt aszkorbinsav a vizelettel kiürül.
Tehát fontos: ha bármilyen terméket választunk, az organikus eredetű legyen, lehetőleg minimalizálva, vagy leginkább kizárva a mesterséges vivőanyagokat.