A következő címkéjű bejegyzések mutatása: betegség. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: betegség. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. május 3., hétfő

Ez is kell az élethez 2.

A-vitamin

Az A-vitamin fontos, zsírban oldódó vitamin, amelynek közismert tulajdonsága, hogy javítja a látást, serkenti a csontnövekedést, egészségessé teszi a bőrt és a testnyílásokon található felhám sejtjeit. Ezenkívül segít az immunrendszer szabályozásában és működésében.



A retinol csak az állati eredetű élelmiszerekben található meg. Előanyagaiból - az úgynevezett provitaminokból - a szervezetben is képződhet. A leginkább elterjedt előanyagok a különböző karotinoid vegyületek, melyek közül is a legaktívabb a béta-karotin, amely sárgarépában, sárgabarackban található. Ezek a vegyületek a bélrendszerben szükség esetén, változó hatásfokkal ugyan, de képesek A-vitaminná alakulni.
A béta- és alfa-karotin az A-vitamin növényi forrásai. Megtalálhatóak szinte minden színes zöldségben, főleg a sárga vagy piros színűekben. A béta-karotinnak sokan antioxidáns hatást tulajdonítanak. A béta-karotin adja a sárgarépa, a sütőtök és a sárgadinnye jellegzetes színét, de megtalálható a tojássárgájában is.
A szervezet A-vitamin szintjét a máj szabályozza. Az A-vitamin egy speciális szállító fehérjét igényel, amely eljuttatja azt a szervezet különböző pontjaira.
A táplálékkal bevitt A-vitamin 70-90%-a, a karotinok 20-50%-a hasznosul. A megfelelő felszívódáshoz természetesen szükséges zsiradék jelenléte, és kutatások szerint az E vitamin is kedvezően befolyásolja a táplálékkal felvett A-vitamin hasznosulását.

Az A-vitamin funkciója
Javítja az éjszakai látást, hozzájárul a szem, különösen a szaruhártya nedvesen tartásához.
Kétféle módon támogatja az immunrendszert: egyrészt fenntartja a bőr és a nyálkahártya egészségét, így a káros baktériumok nem képesek behatolni a szervezetbe. Másrészt támogatja azoknak a fehérvérsejteknek a termelését és működését, melyek elpusztítják a szervezetünkbe bejutó káros baktériumokat és vírusokat.

A-vitamin hiányában a következő tünetek léphetnek fel: szürkületi vakság (más néven farkasvakság), foltok a szem fehérjéjében, a szem szaruhártyájának kiszáradása, megrepedése, a bőr és egyéb hámrétegek elváltozásai, a bőr megvastagodása a szőrtüszők környékén, fokozott hajlam a bőr berepedezésére, főleg az ajkakon.

A-vitamin források
Retinolt az állati eredetű élelmiszerek, különösen a máj, egyéb belsőségek, de a hús, a tojás, a tej és tejtermékek, valamint a tengeri halak is tartalmazzák.
Karotinoidokat a zöldségfélékben, például sárgarépában, spenótban, káposztában találunk.

Felmérések szerint a karotinoidok csökkentik a szív- és érrendszeri betegségek előfordulási arányát és jó hatással vannak a koleszterin szintre. A C vitaminnal együtt fogyasztott nagyobb mennyiségű béta-karotin a szürke hályog megelőzésében játszik szerepet. Egyes vizsgálatok szerint azoknál a népcsoportoknál, amelyek étrendjében sok a karotionoidban gazdag gyümölcs és zöldség, kisebb a daganatos megbetegedések - különösen a tüdőrák aránya. Az étrendi béta-karotinról kimutatták, hogy nagy mennyiségben csökkenti a hámeredetű - tüdő, bőr, méhnyak, légutak, gyomor-, vastagbél - daganatok számát. A magas karotintartalmú táplálkozás a hasnyálmirigy -, a gége-, a nyelőcső-, a prosztata-, a húgyhólyagrák ritkább előfordulásával is összefüggésbe hozható.

forrás: vitamin.cenzurazatlan.hu
nutrilite

2010. április 15., csütörtök

Az élő mátrix


A szerző véleménye:AZ ÉLŐ MÁTRIX - Egy film a gyógyítás új tudományáról

Új rálátás a testünk, tudatunk és egészségünk összefüggéseire

Az Élő Mátrix A Gyógyítás új tudománya, (teljes estés) filmben megismerhetjük azt a finoman átszőtt hálót, melyben az egészségünket befolyásoló tényezők rejteznek. Felfedezhetjük az egészségről alkotott legújabb elméleteket, az emberi test-mező kvantum fizikájától indulva a szív koherencián át az információs gyógyításig. Tudósok, pszichológusok, bioenergetikai kutatók és holisztikus gyógyítók osztják meg velünk tudásukat, élményeiket és felismeréseiket.

Tudományos alapokon nyugvó gyógymód vagy „csodálatos gyógyulás"?

Egy agyvérzést szenvedett görög kisfiú családja az újra-kapcsolódó gyógyítás segítségével javít a kisfiú életminőségén. Egy gyógyíthatatlan agytumorral diagnosztizált brit asszony a neurolingvisztikai programozásba veti bele magát. Egy krónikus fáradságban szenvedő amerikai asszony, miután minden más csődöt mondott, az információ alapú gyógymódot kezd alkalmazni. Mindhárman csodálatos gyógyuláson mennek keresztül.

A filmben a kutatók és gyógyítók felfedik a gyógyulások hátterében meghúzódó tudományos elméleteket és megosztják velünk elképzeléseiket, hogy ezek az új felfedezések hogyan befolyásolhatják a jövő orvoslását.


A film itt nézhető meg:

2009. november 21., szombat

...már a csapból is...


Minden téli időszak influenza-szezon is.
Most azonban a H1N1 miatt másról sem hall, vagy olvas az ember, csak a megbetegedésekről és az oltásokról...
Az elmúlt napokban még több lapáttal tett mindkét oldal a tűzre, úgyhogy én feladtam, hogy bármelyik oldalnak is igazat adjak! Míg az oltás támogatóinak kommunikációja a másik oldal érveinek a puszta tagadásából áll - azokat csupán tévhiteknek nevezve-, addig a másik oldal szintén orvosokat felvonultató eléggé kemény, karakterisztikus és tényszerű félelmei sokak által megalapozottnak látszanak!
A vírus nem válogat az emberek között, de főként egy gyenge immunrendszerrel rendelkező gazdaszervezetben nem talál ellenállásra, így folyamatosan növekszik.
Amikor jön a tél és a hőmérséklet hirtelen visszaesik, szervezetünk működése alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez, ezért élettani funkcióink lelassulnak, hogy a szervezet energiát takarítson meg és testünket melegen tartsa.
Az immunrendszer nem túl aktív ilyenkor, mivel a vérkeringésünk a véredény-összehúzódás miatt lomhává válik. Amikor a hőmérséklet hirtelen leesik, testünk nyomás alá kerül anélkül, hogy mi ezt érzékelnénk. Ez az egyik oka annak, hogy miért lesznek sokkal könnyebben náthásak az emberek a téli időszak és az esős évszak idején a trópusi éghajlatú országokban.
A lényeg ebben a helyzetben - hogy ha tényleg világjárvány fenyeget, vagy csak porhintés és nagy biznisz, mitöbb összeesküvés van a háttérben - hogy ne legyünk passzívak!!!
Nem megoldás, ha az ember elutasítja az oltást de más módon nem védekezik. A passzivitás nem védekezés! Viszont van választásunk!
Hiába állítja a hivatalos állásfoglalás, hogy a védekezés egyetlen módja az oltás beadatása és a vitaminok ebben az esetben nem használnak, azért nem árt tudni, hogy e mögött kőkemény üzleti érdekek állnak! A minap hallottam egy brókertől, hogy most érdemes befektetni a svájci R...e cégbe, mert többmilliós rendelést kaptak a Tamiflura, ami szerintük az egyetlen hatékony gyógyszer az influenza ellen!

Sok kiváló termék van jelen a piacon, én egyiket se akarom minősiteni és rangsorolni!
Viszont nem árt, ha tudod: tudományos kutatások igazolják, hogy az elmúlt húsz évben a termesztett élelmiszerek vitamin és ásványanyag tartalma radikálisan csökkent ezért ma már a valóban szükséges napi mennyiséget csak tudományosan összeállított táplálék kiegészítőkkel tudjuk bevinni szervezetünkbe és nem elég csak "több gyümölcsöt" enni.
A szintetikus vitaminok viszont a szervezet számára nem, vagy nem teljes mértékben felismerhetőek, így felszívódásuk minimális és könnyen megzavarják a szervezet működését, túladagolhatók és károkat okozhatnak mivel. a mesterséges vitaminok maguk is TELE VANNAK MESTERSÉGES, KÁROS anyagokkal: színezékkel, ragasztó anyaggal, a gyártás során felhasznált kémia anyagok maradékaival, tartósító szerekkel! - ezek közül több nem csak káros, de egyenesen betegségek okozói is lehetnek.
A helyzet az, hogy a szintetikus vitaminok nem pont úgy viselkednek a szervezetünkben, mint a teljes értékű táplálékokban található természetes vitaminok. Sok szintetikus vitamin tápanyagokat vesz el a szervezetünkből, és megterheli a vesénket, mielőtt kiürülne.
A boltokban kapható, nagyrészt szintetikus vitaminok a természetes vitaminoknak izolált részeit tartalmazzák. Jó példa erre a C-vitamin.
A szintetikus vitamin csak aszkorbinsavat tartalmaz, vagy aszkorbátot, ami az aszkorbinsav kevésbé savas formája.
A természetes C-vitaminban azonban nem csak aszkorbinsav van, hanem rutin, bioflavonoidok(P-vitamin), K-faktor, J-faktor, P-faktor, tyrosináz és aszkorbinogen.
Ha csak a szintetikus C-vitamin tablettát alkotó aszkorbinsavat vesszük magunkhoz, szervezetünknek máshonnan (mondjuk a testszövetekből) kell elvennie a teljes C-vitamin komplexum többi alkotórészét. Ha ehhez nem áll elegendő tartalék rendelkezésre, az aszkorbinsav önmagában nem biztosítja azokat az előnyöket, melyekre a teljes C-vitamin képes. Némi keringés után a fel nem használt aszkorbinsav a vizelettel kiürül.
Tehát fontos: ha bármilyen terméket választunk, az organikus eredetű legyen, lehetőleg minimalizálva, vagy leginkább kizárva a mesterséges vivőanyagokat.